Jak prać i prawidłowo dbać o pościel, aby służyła Ci przez długi czas? 0
jak-prac-i-prawidlowo-dbac-o-posciel-aby-sluzyla-ci-przez-dlugi-czas

Położenie się do łóżka, w którym mamy czystą, świeżą i ładnie pachnącą pościel może być najmilszym zakończeniem dnia. Uzyskanie przyjemnego i regenerującego snu w takich okolicznościach jest zdecydowanie łatwiejsze do zrealizowania. Jednak, aby utrzymać taki stan jak najdłużej niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja i pranie pościeli. Pomoże to zachować ładny wygląd, miękkość i trwałość pościeli, dzięki czemu będzie Ci dobrze służyć przez długi czas. Warto pamiętać, że nawet najlepszą pościel można zniszczyć, nie stosując właściwych zasad jej pielęgnowania. O jej trwałości decyduje więc nie tylko jakość tkaniny, z której jest wykonana, ale także sposoby jej prania i suszenia. 

Nasz poradnik pomoże odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące prania i pielęgnacji pościeli - od tego jak prać nową pościel, którą niedawno kupiłaś, dlaczego krochmalimy pościel po pranie pościeli używanej na co dzień i proste sposoby na usunięcie nawet najbardziej uporczywych plam. Twoja podróż do wyjątkowo miękkiej i zadbanej pościeli, a tym samym do komfortowego snu, zaczyna się właśnie tutaj.

 1. Jak prać pościel? Instrukcja prania. Dlaczego pościel się mechaci?
 2. Co to jest krochmalenie pościeli? Dlaczego krochmalimy pościel i jak to robić?
 3. W jakiej temperaturze prać pościel? Czy pościel można prać w 90 stopniach?
 4. Czy pranie w zimnej wodzie skutecznie oczyści pościel?
 5. Jak często zmieniać i prać pościel?
 6. Proste porady dotyczące prania pościeli i typowe błędy, które popełnia większość osób.
 7. Jak usunąć plamy na pościeli?
 8. Jak suszyć pościel? Czy pościel można suszyć w suszarce?
 9. Jak przechowywać pościel? Dlaczego pościel żółknie?
 10. Gdzie kupić dobrej jakości pościel?

Jak prać pościel? Instrukcja prania. Dlaczego pościel się mechaci?

Nową pościel, którą dopiero kupiliśmy także należy wyprać przed użyciem. Usunie to pozostałości poprodukcyjne, zanieczyszczenia powstałe w trakcie transportu oraz nieprzyjemny fabryczny zapach pościeli.  Zatem przejdźmy do tego, w jaki sposób prać pościel, aby cieszyć się jej użytkowaniem i zachować pierwotny stan jak najdłużej.

Etykiety umieszczone na pościeli są świetnym miejscem do rozpoczęcia, lecz prawda jest taka, że właściwa konserwacja pościeli wymaga dodatkowych kroków, aby zwiększyć długość jej użytkowania oraz utrzymać pierwotny stan jakości. Przeczytaj etykiety pielęgnacyjne, aby upewnić się, że Twój komplet pościeli nie ma żadnych konkretnych wymagań dotyczących oczyszczania. Większość pościeli można prać w pralce, jednak pewne tkaniny mogą wymagać szczególnych działań.

Zanim włożymy pościel do pralki, należy odpowiednio przygotować ją do prania. Warto posegregować pościel, ręczniki, ubrania i inne tkaniny według kolorystyki oraz prać je osobno, czyli np. nie mieszać pościeli i ręczników lub ubrań i ręczników. Oddzielenie jasnej pościeli od ciemnej lub kolorowej zapobiegnie przemieszczaniu się kolorów i niechcianemu farbowaniu pościeli.    

Powinnaś ją także rozłożyć, odwrócić na lewą stronę i zapiąć zamki lub guziki, co zmniejszy prawdopodobieństwo mechacenia pościeli w trakcie prania oraz pomoże zachować intensywność kolorów na kompletach bielizny pościelowej. Na mechacenie wpływ ma także zbyt wysoka temperatura prania. Nigdy nie składaj pościeli w kostkę przed włożeniem do pralki, ponieważ utrudni to jej właściwe oczyszczenie.

W sytuacji, kiedy pościel jest mocno zabrudzona, warto jest ją wcześniej namoczyć np. na noc w zimnej wodzie z sodą oczyszczoną. Ułatwi to pozbycie się trudnych do usunięcia w pralce plam. Nie należy obciążać pralki i upychać na siłę kompletów pościeli, ponieważ nie pozwoli to na optymalne oczyszczenie i płukanie pościeli z detergentów dodanych do prania.

W przypadku wszystkich rodzajów pościeli zalecane jest pranie ich w zimnej wodzie, która jest zwykle równie skuteczna jak woda ciepła, a jednocześnie sprawi, że pościel zachowa swoją trwałość i pierwotny wygląd na dłużej. Takie pranie zmniejsza blaknięcie materiału oraz jest bardziej przyjazne dla środowiska.

Co to jest krochmalenie pościeli? Dlaczego krochmalimy pościel i jak to robić?

Wiedza o tym, na czym polega krochmalenie pościeli, jak zrobić krochmal i jaki jest powód jego stosowania może Ci się przydać w życiu codziennym. Najpierw opiszemy co to jest krochmal. Jest to płyn będący mieszanką skrobi roślinnej np. ziemniaczanej lub kukurydzianej i wody. Można go przygotować w prosty sposób, podobny do przygotowywania kisielu. Wystarczy zagotować skrobię np. ziemniaczaną przez kilka sekund. Czas gotowania krochmalu jest szczególnie ważny, ponieważ im będzie on dłuższy, tym zmniejszy się skuteczność działania roztworu.

Przyjmijmy proporcje 1 litra wody na 2-3 łyżki mąki ziemniaczanej. Możesz również dodać kilka kropel olejku eterycznego dla uzyskania przyjemniejszego zapachu. Po ostygnięciu krochmal ma działanie usztywniające tkaninę. Jest on wykorzystywany w przemyśle spożywczym, włókienniczym, papierniczym oraz farmaceutycznym. Dzięki przygotowaniu płynu do krochmalenia możesz tanio i skutecznie zadbać nie tylko o kondycję swojej pościeli, ale również ubrań, obrusów lub firan.

Zabieg krochmalenia pościeli sprawia, że nie wchłania ona brudu i potu w swoją strukturę. Zatem jego celem jest ochrona tekstyliów przed bakteriami i wirusami. Zwiększa on utrzymanie poziomu higieny przez co mamy środowisko dostosowane do zdrowego zasypiania. Jest to metoda znana od wielu lat, która była często stosowana przez nasze babcie. Krochmalenie pozwala też rzadziej prać pościel oraz w szybszy sposób pozbyć się plam z pościeli bez stosowania silnych detergentów. Pomoże to zachować optymalną strukturę materiału pościeli i będzie bezpieczne dla naszej skóry, a także dla skóry alergików.

Komplet pościeli, który był krochmalony zapobiega również rozwojowi roztoczy. Dzięki niemu pościel jest dłużej świeża, nie ulega zagnieceniom i ma przyjemny zapach. Zatem ma on wiele korzyści. Jedyną wadą może być utrata pierwotnej miękkości i delikatności pościeli przez co będzie ona nieco bardziej sztywna. Należy pamiętać, że krochmalić można jedynie pościele bawełniane i lniane, więc inne rodzaje materiału, z którego jest wykonana nasza pościel np. satyna czy flanela nie mogą być krochmalone.

Alternatywą dla przygotowania krochmalu domowym sposobem są preparaty dostępne do zakupienia w sklepach, które mają podobne działanie. Jednak zastosowanie płynu do krochmalenia pościeli wykonanego w domu będzie znacznie tańszym i bardziej przyjaznym dla skóry sposobem.

Kiedy już mamy przygotowany domowy płyn do krochmalenia pościeli, możemy przejść do działania. Jest to niezwykle szybkie i proste. Wlej do dużego naczynia lub najlepiej wanny gorący krochmal. Objętość ma duże znaczenie ze względu na to, że tkanina powinna mieć przestrzeń do równomiernego nasiąknięcia płynem. Pamiętaj, aby pościele były suche przed włożeniem do krochmalenia, gdyż zapewni to lepszy efekt. Pozostaw je na kilka minut i gotowe!

temperatura-prania-poscieli

W jakiej temperaturze prać pościel? Czy pościel można prać w 90 stopniach?

Stosuj się przede wszystkim do wskazówek producenta, zamieszczonych na metce pościeli, aby mieć pewność, że temperatura prania jest właściwa dla danego materiału i specyfiki tkaniny.  Większość pościeli można prać w pralce w temperaturze 40-60 stopni. Należy jednak mieć na uwadze, że każdy komplet pościeli ma swój określony sposób pielęgnacji. Poniżej podajemy główne zalecenia temperatury prania do danego rodzaju tkaniny.

Pościel bawełniana

Pościel bawełniana jest najpopularniejszym wyborem bielizny pościelowej. Białe komplety pościeli bawełnianej można prać w temperaturze do 60 stopni, natomiast kolorowa pościel bawełniana zazwyczaj powinna być prana w temperaturze 40 stopni. Posiada ona wiele odmian, przez co nie każdy komplet pościeli można prać w tej samej temperaturze. Zalecenia prania dla pościeli z satyny, flaneli czy kory są różne.

Pościel satynowa

Temperatura prania pościeli satynowej wynosi 40 – 60 stopni. Ta tkanina nie pozwala na użycie wybielacza, gdyż może to nieodwracalnie zniszczyć jej strukturę. Najlepiej jest także zrezygnować z jej wirowania, co pomoże zachować włókna tkaniny w świetnym stanie przez długi czas oraz ułatwi prasowanie. Bawełnę satynową można suszyć w suszarce bębnowej na niskich obrotach.

Pościel flanelowa

Zalecana temperatura prania pościeli flanelowej wynosi 40 stopni.  Wyższe temperatury mogą zmniejszyć włókna pościeli, powodując mechacenie i mniej komfortowy sen. Warto jest dodać płyn do płukania, aby jak najdłużej zachować właściwości tego rodzaju pościeli. Używanie delikatnych detergentów pomoże utrzymać właściwą strukturę i kolory flaneli, gdyż jest to bardzo miękki materiał.

Pościel flanelową najlepiej jest suszyć na zewnątrz w cieniu. Nie należy tego robić w suszarce bębnowej, ponieważ może to uszkodzić delikatną tkaninę i spowodować jej sztywnienie.

Pościel z kory

Pościel z kory powinnaś prać zwykle w temperaturze do 60 stopni. Nie należy poddawać jej mocnemu wirowaniu ze względu na negatywny wpływ takiego działania na tą tkaninę. Cieszy się ona popularnością zwłaszcza wśród osób, które nie mają wiele czasu na domowe obowiązki, gdyż jej materiał nie wymaga prasowania i nie jest podatny na odkształcenia.

Pościel lniana

Lniana pościel może być prana nawet w temperaturze 60 stopni. Jednak już 40 stopni wystarczy, aby wyeliminować bakterie i pozostawić włókna tkaniny w dobrej kondycji przez długi czas. Komplet pościeli lnianej jest szczególnie polecany alergikom ze względu na posiadane właściwości antybakteryjne.

Detergenty do prania lnu powinny być delikatne, aby uchronić jego naturalne włókna. Nie należy stosować wybielacza i innych ostrych środków chemicznych, ponieważ mogą one osłabić i odbarwić tkaninę. Pościel lnianą można suszyć w suszarce bębnowej ustawiając delikatny program, a także rozwieszając ją na świeżym powietrzu lub w domu.

Pościel z jedwabiu

Pościel z jedwabiu jest bardziej wymagająca w utrzymaniu niż pościel bawełniana. Pomimo tego jest ceniona za wysoką trwałość, miękkość, właściwości hipoalergiczne oraz brak elektryzowania się i kumulowania roztoczy. Do prania należy używać detergentów przeznaczonych specjalnie do tego rodzaju tkaniny, a program prania ustawić na łagodny. Temperatura wody nie powinna przekraczać 30 stopni.

Pościel jedwabną warto jest suszyć na zewnątrz w zacienionym miejscu. Suszenie na słońcu może narazić jedwab na blaknięcie i odbarwienia. Jedwabną pościel należy prasować odwracając materiał na lewą stronę, najlepiej, kiedy jest lekko wilgotny. Temperatura prasowania powinna być niska.  W celu ochrony tkaniny podczas prasowania, możesz użyć bawełnianego materiału. Ograniczy to zarówno ryzyko przypalenia jak i nadmiernego świecenia się prasowanej tkaniny.

Czy pranie w zimnej wodzie skutecznie oczyści pościel?

Przejście na pranie w zimnej wodzie jest jedną z największych zmian w sposobie prania. Zazwyczaj mamy tendencję do prania pościeli i ręczników w jak najwyższej temperaturze. Jednak dzięki postępom technologii w produkcji pralek oraz formulacji detergentów, gorąca woda nie jest już niezbędna w skutecznym pozbyciu się bakterii z bielizny pościelowej.

Pranie w zimnej wodzie jest korzystne nie tylko dla pościeli (wydłuża jej żywotność) i portfela, ale również dla środowiska. Pozwala zaoszczędzić do 90% energii zużywanej na ogrzewanie wody podczas prania.

Zimna woda powinna zatem stanowić domyślny wybór podczas prania pościeli. Jednak mogą pojawić się jednostkowe sytuacje, w których będzie wymagane użycie ciepłej lub gorącej wody np. podczas choroby, występowania alergii czy astmy.

zmiana-i-pranie-poscieli

Jak często zmieniać i prać pościel?

Z pozoru czysta tkanina może ukrywać niezliczoną ilość bakterii i roztoczy, na które składają się resztki kosmetyków czy martwego naskórka. Naukowcy wskazują, że osoby, które nie zmieniają pościeli odpowiednio często, są bardziej narażone na takie choroby jak astma, egzema czy alergie skórne. Pościel powinno się zmieniać na świeżą nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że jest czysta.

Wpływ na częstotliwość prania pościeli ma wiele czynników. Są nimi pora roku – latem należy prać pościel częściej, stopień zabrudzenia pościeli, posiadanie alergii czy osobiste preferencje. Istotne może być także to, jakich kosmetyków do ciała używasz, czy śpią z Tobą zwierzęta domowe, czy śpisz w piżamie czy nago, a także czy kąpiesz się przed wejściem do łóżka. Dodatkowo, pościel może zostać ubrudzona w różnych sytuacjach np. podczas jedzenia w łóżku, co spowoduje konieczność wcześniejszego prania, aby uniknąć namnożenia się mikroorganizmów, które mogą być przyczyną alergii, infekcji skórnych, a nawet bólów głowy i kataru. Częstotliwość prania pościeli warto także zwiększyć w czasie przeziębienia i choroby, aby nie rozprzestrzeniać bakterii i wirusów.

Mikrobiolodzy zalecają, aby zmiana i pranie pościeli odbywała się nie rzadziej, niż co 2 tygodnie. W najlepszym wypadku co tydzień – Twoje zdrowie i samopoczucie na pewno Ci za to podziękują, a także zwiększy to komfort codziennego odpoczynku. W przypadku alergików, osób zmagających się z podrażnieniami skóry oraz małych dzieci wskazanym jest, aby pościel była zmieniana jeszcze częściej, nawet co 2-3 dni.

Kilka wskazówek, które mogą wpływać na to, jak często musisz zmieniać i prać pościel:

 • Co dwa tygodnie: Jeśli śpisz w piżamie i kąpiesz się przed pójściem do łóżka, Twoja pościel prawdopodobnie pozostanie czystsza dłużej i będzie mogła być zmieniana co dwa tygodnie.
 • Co tydzień: Jeśli jesz w łóżku, posiadasz psa lub kota, który z Tobą śpi może być konieczne częstsze pranie pościeli.
 • Dwa razy w tygodniu: Jeśli budzisz się z zatkanym nosem, nagromadzone roztocza i zrzucone komórki skóry w pościeli mogą wpływać na drogi oddechowe, więc spróbuj częściej prać swoją pościel, gdy masz problemy z oddychaniem lub alergię.
 • Codziennie lub co 2 dzień: Jeśli jesteś chora i masz np. grypę, pościel powinna być zmieniana codziennie lub co drugi dzień. Ponadto, jeśli masz problemy ze skórą, poszewka na poduszkę powinna być zmieniana i prana częściej niż pościel, aby zapobiec stanom zapalnym i przenoszeniu bakterii.

Proste porady dotyczące prania pościeli i typowe błędy, które popełnia większość osób

 • Nie przeciążaj pralki. Wrzucenie wszystkich kompletów pościeli całej rodziny może stanowić kuszącą opcję na szybkie pranie, jednak konieczne jest zrobienie kilku prań. Wkładanie wielu zestawów pościeli i całkowite przeciążenie bębna pralki w jednym cyklu prania może spowodować ich rozdarcie lub zniszczenie oraz uniemożliwić dobre oczyszczenie z plam i bakterii.
 • Unikaj używania wybielacza do rozjaśniania pościeli, nawet białej, ponieważ może to nieodwracalnie uszkodzić tkaninę. Zamiast tego dodaj do miski z wodą ½ szklanki białego octu i namocz pościel na godzinę lub całą noc. Następnie wypierz ją w pralce. Możesz także użyć sody oczyszczonej lub łagodnego detergentu.
 • Kiedy pościel wyjęta z szafy ma nieświeży zapach, należy ją ponownie wyprać, ponieważ nie jest czysta.
 • Unikaj stosowania zmiękczaczy do bielizny pościelowej, gdyż może to zmniejszyć chłonność naturalnych włókien i spowodować szorstkość tkaniny, a przez to mało komfortowy sen. Zamiast komercyjnych zmiękczaczy, dodaj biały ocet do końcowego cyklu płukania, który pozwoli usunąć pozostałości usztywniające pościel.
 • Zaściel łóżko każdego ranka. Nie tylko poprawi to Twoją produktywność w ciągu dnia, ale również pomoże utrzymać pościel w dobrej kondycji i zmniejszyć ilość roztoczy.
 • Ustaw właściwy program prania. W większości przypadków wystarczający będzie wybór normalnego, regularnego i bardziej łagodnego dla tkanin cyklu, aby dobrze oczyścić pościele. Pozwoli to zachować włókna kompletów pościeli w dobrym stanie przez długi czas.
 • Nigdy nie kładź na łóżku przedmiotów takich jak: bagaż, buty, torebki lub ubrania, które nie zostały wyprane, gdyż mogą one przenosić wiele bakterii.
 • Staraj się mieć w domu min. 2-3 zestawy pościeli. Dzięki temu zawsze będziesz mieć świeży komplet, gdy inny jest prany.
 • Ważne jest regularne wietrzenie sypialni, gdyż pomoże to pozbyć się nadmiaru wilgoci w pomieszczeniu, tym samym rozprzestrzenianiu się roztoczy.
 • Dobrym rozwiązaniem będzie ustalenie regularnego terminu prania pościeli od wszystkich domowników i jej segregacji ze względu na kolorystykę, rodzaj tkaniny, a także temperaturę wody do prania bielizny pościelowej.

Jak usunąć plamy na pościeli?

Jeśli na pościeli znajdują się lekkie plamy, namocz ją w zimnej lub ciepłej wodzie (nie gorącej) i użyj łagodnego detergentu czyszczącego, możesz także pozostawić namoczoną pościel na noc.

Popularnymi rodzajami plam występującymi na pościeli są plamy po kawie i kosmetykach. Aby usunąć pozostałości kosmetyków możesz nałożyć na plamę płyn do prania lub płyn do naczyń i delikatnie ją przetrzeć, a następnie wypłukać. W celu usunięcia plam po kawie wymieszaj w misce wodę z 1 łyżeczką płynu do prania lub płynu do mycia naczyń i 1 łyżką białego octu. Następnie zanurz w tym część poplamionej pościeli, pozostaw na 20 minut i spłucz. W razie potrzeby powtórz tę czynność ponownie, a potem wypierz pościel w pralce ustawiając standardowy tryb prania.

suszenie-poscieli-na-zewnatrz

Jak suszyć pościel? Czy pościel można suszyć w suszarce?

Zalecamy suszenie pościeli i prześcieradeł na zewnątrz, z dala od mocnego światła słonecznego. Suszenie pościeli na zewnątrz sprawi, że będzie ona miała przyjemny, świeży zapach i pozwoli to na zaoszczędzenie energii. Jeśli takie suszenie nie jest dla Ciebie najlepszą opcją, możesz także suszyć pościel w pomieszczeniach domowych lub w suszarce bębnowej.

Ważne jest, aby przestrzegać ustawień temperatury suszenia zalecanej na etykiecie pielęgnacyjnej. Wysokie temperatury suszenia w suszarce bębnowej powodują marszczenie, odkształcanie się i przesuszenie pościeli, co osłabia jej włókna. Pamiętaj, że pozostawienie pościeli w suszarce zbyt długo spowoduje jej kurczenie. Najlepszą opcją jest suszenie przez krótki czas w niewielkiej temperaturze.

Aby utrzymać równomierne suszenie pościeli, wrzuć wełniane kulki do suszarki albo użyj piłek tenisowych włożonych do bawełnianej skarpety. Zmniejszy to ładunki elektrostatyczne i zmiękczy pościel. Warto jest wyjąć pościel z suszarki na kilka minut przed zakończeniem cyklu suszenia, kiedy jest ona jeszcze lekko wilgotna. W ten sposób możesz wygładzić zgięcia pościeli zanim się uformują i znacznie ułatwi to prasowanie.

Pościel wysycha szybciej niż ręczniki – gdy pościel jest sucha, ręczniki prawdopodobnie nadal będą mokre, więc miej na uwadze jej wcześniejsze wyjęcie z suszarki.

przechowywanie-poscieli-w-szafie

Jak przechowywać pościel? Dlaczego pościel żółknie?

Wiedza o tym, jak prawidłowo prać pościel, to tylko jeden krok w zapewnieniu długowieczności naszym zestawom pościeli. Istotne jest także ich przechowywanie. Aby właściwie przechowywać pościel wybierz szafę lub szufladę, w której jest chłodno i sucho. Upewnij się, czy nie ma tam dostępu do bezpośredniego światła słonecznego, gdyż może to spowodować trwałe żółknięcie pościeli. Ważne jest także, aby co jakiś czas wietrzyć pomieszczenie, w którym przechowujemy naszą pościel, ponieważ naturalne włókna potrzebują tlenu do oddychania, a kiedy go nie otrzymują, to pościel zaczyna żółknieć.

Nigdy nie przechowuj pościeli w plastikowych pojemnikach. Zatrzymują one wilgoć i powodują pleśń. Możesz natomiast wybrać pokrowiec, który pomoże chronić pościel przed zawilgoceniem, kurzem i molami, a także zapewni wygodne jej przechowywanie.

Jeśli masz w domu wiele łóżek i zestawów pościeli w różnych rozmiarach, zapewnij konkretną półkę w szafie każdemu rozmiarowi pościeli. Sprawi to, że identyfikacja odpowiedniej pościeli będzie niezwykle szybka i prosta. Przed złożeniem pościeli, upewnij się, że jest ona całkowicie sucha. Możesz ją także delikatnie spryskać mgiełką do pościeli, aby zachowała świeży zapach. Warto jest również przechowywać każdy zestaw pościeli w jednej z poszewek na poduszki, aby pomóc sobie w późniejszym dopasowaniu poszczególnych kompletów pościeli.

Gdzie kupić pościel dobrej jakości?

Najlepszym sposobem, aby mieć pewność, że pościel będzie łatwa w pielęgnacji i nie zużyje się szybko jest wybór dobrej jakości pościeli od samego początku. Warto jest wybierać miejsca, które są ukierunkowane na sprzedaż produktów pościelowych. Mamy wtedy większą pewność, że przykładają dużą wagę do wyspecjalizowania się w tej dziedzinie i udzielania wartościowych porad klientom.

Mogą to być zarówno sklepy stacjonarne jak i online. Zakup pościeli przez internet pozwoli zaoszczędzić czas i sprawi, że będziemy mieć dostęp do szerokiego asortymentu i możliwość porównania cen bielizny pościelowej bez konieczności przemieszczania się w wielu miejscach. Warto jest także wiedzieć jaki rozmiar pościeli jest nam potrzebny np. czy pościel 200x220 cm czy też 160x200 cm będzie lepiej dopasowana do naszego łóżka. Ponadto zazwyczaj sklepy online oferują także inne produkty tekstylne, które możemy od razu zamówić w jednej przesyłce.

Z kolei zakupy stacjonarne umożliwiają zobaczenie kompletu pościeli z bliska i natychmiastową ocenę danego rodzaju materiału. Zwrócenie uwagi na to, aby był to sklep, w którym produkty pościelowe posiadają certyfikat Oeko-Tex jest bardzo ważnym elementem przed zakupem pościeli, ponieważ gwarantuje on, wysoką jakość snu.

Rozważenie powyższych aspektów poprzedzających wybór najlepszego miejsca do zakupu pościeli pozwoli na dokonanie optymalnej decyzji i uzyskanie zdrowego snu. Jednym z lepszych miejsc, w którym przykłada się dużą wagę do oferowania wysokiej jakości pościeli w atrakcyjnych cenach i wzorach jest sklep Labwell. Dostępna tam pościel została stworzona z myślą o uzyskaniu komfortowego snu, doborze miękkich i niesamowicie przyjemnych tkanin oraz łatwości w utrzymaniu pościeli na co dzień.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl